Alati za pristupačnost

  • Skaliranje sadržaja 100%
  • Veličina teksta 100%
  • Visina linije 100%
  • Prored između slova 100%
Ispiši ovu stranicu
28.06.2026.

Dobrovoljno vatrogasno društvo Sigetec proslavilo 135 godina postojanja

Objavljeno u kategorijama: Novosti

 


Svečanom sjednicom u prostorijama Društvenog doma u Sigecu obilježeno je 135 godina postojanja Dobrovoljnog vatrogasnog društva Sigetec, a svečanosti su uime Koprivničko - križevačke županije prisustvovali župan Tomislav Golubić i pročelnica Službe ureda župana Aldijana Matić Horvat.


Načelnik Općine Peteranec Ivan Derdić istaknuo je kako obilježavanje 135. obljetnice Dobrovoljnog vatrogasnog društva Sigetec nije samo proslava značajnog jubileja jedne udruge, već i proslava vrijednosti koje već više od stoljeća povezuju našu zajednicu – humanosti, solidarnosti, odgovornosti i zajedništva. „Malo se koje društvo može pohvaliti tako dugom i bogatom tradicijom nesebičnog služenja svojim sumještanima, a upravo je DVD Sigetec tijekom svih ovih desetljeća pokazao koliko su predanost i spremnost pomoći drugima važni za razvoj i sigurnost svakog mjesta“, rekao je Derdić.


Župan Golubić istaknuo je kako su dobrovoljni vatrogasci temelj sigurnosti naših gradova i općina te kako svoju spremnost pokazuju u brojnim situacijama, od požara i intervencija do prirodnih nepogoda i svih trenutaka kada je zajednici potrebna brza i pouzdana pomoć. Naglasio je kako se upravo u takvim situacijama najbolje vidi važnost snažnog, opremljenog i dobro organiziranog dobrovoljnog vatrogastva.
 


„Koprivničko-križevačka županija ponosna je na dugu tradiciju vatrogastva na svom području i na sve vatrogasce koji predanim radom čuvaju sigurnost građana i zajednice. I dalje ćemo nastaviti pružati podršku vatrogasnim zajednicama i dobrovoljnim vatrogasnim društvima, jer ulaganje u vatrogastvo znači ulaganje u sigurnost svih naših stanovnika. Posebno veseli uključivanje mladih u vatrogasne aktivnosti, jer je to najbolji pokazatelj da vatrogastvo ima budućnost i da se vrijednosti humanosti, solidarnosti i odgovornosti prenose na nove generacije. Hvala vam na svemu što činite za svoje mjesto, svoje sumještane i našu županiju
“, poručio je.

 


Prigodnim riječima obratio se i predsjednik Društva Tihomir Petrović,  a na svečanosti su se okupili članovi brojnih Društava iz cijele Hrvatske, ali i iz Poljske, Češke, Mađarske i Slovenije. Svojim dolaskom ovaj jubilej uveličali su i njegova ekselencija veleposlanik Republike Poljske Pawel Czerwinski konzul Republike Mađarske Zoltan Csaszar. Svečanosti su prisustvoavli i zamjenica načelnika Općine Rzeczyca Iwone Luszc-Krawczyk, zapovjednik županijske Vatrogasne zajednice Zvonimir Habijan, zapovjednik DVD-a Sigetec Darko Palaš, predsjednica Općinskog vijeća Općine Peteranec Ivana Dombaj Čižmak, općinske vijećnice Nataša Dolenec i Martina Baronić.

 

 

Pročitano 76 puta