
Svečanom sjednicom Općinskog vijeća jučer je obilježena 33. obljetnica osnutka Općine Sveti Petar Orehovec. Sjednici su uz brojne uzvanike prisustvovali i župan Tomislav Golubić te pročelnik Upravnog odjela za financije i proračun Ivan Biškup.

Svečanu sjednicu otvorio je predsjednik Općinskog vijeća Josip Međan, a okupljenima se potom obratio načelnik Općine Franjo Poljak koji je zahvalio svima koji svojim radom i suradnjom doprinose razvoju općine. Osvrnuo se na najvažnije realizirane projekte te istaknuo kako su uz razvoj komunalne infrastrukture, značajna ulaganja usmjerena u predškolski odgoj, obrazovanje te društvene i kulturne sadržaje.
„Osim temeljne infrastrukture gradili smo vrtiće, uz Grad i Županiju pomagali područnim školama te ulagali u društvene i kulturne centre u našim naseljima, stvarajući mjesta okupljanja i razvoja društvenog života“, poručio je načelnik Poljak.

Župan Tomislav Golubić istaknuo je kako Koprivničko-križevačka županija ravnomjerno ulaže u razvoj svih gradova i općina te naglasio da je jedan od najvažnijih projekata na području općine izgradnja Područne škole i školske sportske dvorane u Fodrovcu, vrijedna više od pet milijuna eura. Županija je za projekt već osigurala 1,6 milijuna eura, a ishođenjem građevinske dozvole projekt ulazi u novu fazu realizacije. Dodao je kako Županija, kroz Razvojnu agenciju PORA i ulaganja u zdravstvo, nastavlja stvarati preduvjete za daljnji razvoj te poručio kako se najboljih rezultata dolazi otvorenim dijalogom i partnerstvom.

Čestitke i pozdravne riječi uputili su izaslanik predsjednika Hrvatskog sabora, saborski zastupnik i načelnik Općine Kalinovac Darko Sobota te izaslanik predsjednika Vlade i državni tajnik u Ministarstvu poljoprivrede Zdravko Tušek.
Na kraju sjednice dodijeljene su zahvalnice i priznanja zaslužnim stanovnicima. Priznanja su dobili Karlo Smoljanec Jug, Dorijan Bedovec, NK Hrvatski bojovnik Mokrice Miholečke, DVD Gregurovec, Stojanka Lesički i Katarina Tukša Benčak.
U glazbenom dijelu programa nastupila je Valentina Mekovec Gabud. U sklopu svečane sjednice upriličeno je i svečano potpisivanje Povelje prijateljstva između Općine Sveti Petar Orehovec i Općine Sveti Petar u Šumi.
https://www.kckzz.hr/hr/novosti/item/7212-svecanom-sjednicom-obiljezena-33-obljetnica-osnutka-opcine-sveti-petar-orehovec?print=1&tmpl=component#sigProId4c2bc512b6
Izvor: Prigorski.hr