Udruga za pomoć osobama s intelektualnim teškoćama Latice u Koprivnici je održala svoju redovnu godišnju skupštinu na kojoj su predstavljeni rezultati rada u protekloj godini te planovi za 2026. godinu. Uime Koprivničko-križevačke županije skupštini su prisustvovale pročelnica Upravnog odjela za obrazovanje, zdravstvo, socijalnu skrb i hrvatske branitelje Marijana Lokotar te voditeljica Odsjeka za socijalnu skrb Ana Mlinarić, dok je uime Grada podršku pružila zamjenica gradonačelnika Ksenija Ostriž.

Pročelnica Lokotar čestitala je Udruzi na svemu što čine te ih je istaknula kao primjer kako se predanim i stručnim radom može napraviti velika razlika u životima korisnika i njihovih obitelji. Osim podrške aktivnostima Udruge, Županija se i uključila i u kupnju novog objekta za organizirano stanovanje, što je ulaganje u sigurniju i kvalitetniju budućnost članova. Kako je dodala pročelnica Lokotar, Županija će i nadalje biti partner Udruzi u svim inicijativama kako bi zajednički osigurali dostojanstvene uvjete života i veću razinu socijalne uključenosti za osobe s invaliditetom.

Udruga “Latice” trenutno ima 174 člana te provodi niz socijalnih usluga. Kroz poludnevni boravak obuhvaćeno je 15 korisnika, cjelodnevni boravak koristi 10 korisnika, dok uslugu osobne asistencije koristi 26 korisnika. Udruga aktivno provodi i projekte financirane iz fondova Europske unije, a kao najznačajniji projekt izdvajaju kupnju kuće za organizirano stanovanje, čime će se dodatno unaprijediti kvaliteta života članova.

Predsjednica Nevenka Fuchs zahvalila je Županiji i Gradu na podršci te svima ostalima koji su se uključili, istaknuvši kako je ovo zajedništvo pokazatelj da društvo prepoznaje vrijednost njihovog rada.
Na skupštini su usvojena izvješća o radu i financijskom poslovanju za 2025. godinu, kao i plan i program rada te financijski plan za 2026. godinu.
Služba ureda župana
Izvor: Grad Koprivnica
